Brigáda vo Vysokej nad Uhom

V piatok 12.10. sme sa po sv. omši a prednáške s otcom biskupom Mons.  Stanislavom Stolárikom, vybrali na brigádu do rodiska našej novej blahoslavenej Anky. V „Domčeku“ nás veľmi pekne privítali výborným obedom a po ňom sme začali pracovať.

Pri práci sme sa dobre porozprávali a aj veľmi zasmiali. Veľkým povzbudením bol pre nás aj náš prefekt o. Marek, ktorý pracoval s nami po celý čas. Večer sme zakončili výbornou večerou, ktorú nám pripravili v „Domčeku“. Po večeri sme si zahrali spoločenské hry a po nich nasledoval zaslúžený spánok. Sobotňajší deň sme začali sv. omšou, ktorú slávil o. Marek. Po vynikajúcich raňajkách sme sa opäť pustili do práce. Do práce sa zapojil aj o. Pavol (rektor Domčeka), ktorý hneď po dlhej ceste neváhal zobrať lopatu do ruky a pomôcť nám kopať jamu pre novú kanalizáciu. Deň nám rýchlo zbehol a bolo vidno, že sme urobili veľký kus práce.  Večer sme strávili s o. Pavlom, o. Marekom a s o. Tomášom (vicerektor Domčeka) ktorí nám dávajú príklad v otcovskej láske a v spolupatričnosti. V nedeľu skoro ráno sme sa vybrali do farnosti Valaliky, kde o. Marek zastupoval miestneho p. kaplána. V homílii nám ako aj všetkým veriacim prízvukoval, že nemusíme byť vzdelaní, ale máme byť múdri. Vzdelanosť sú tituly a školy, ale múdrosť je vedieť rozlišovať, čo je dobré a čo zlé a vedieť rozlišovať, čo je Božia vôľa.

Za celý víkend by sme chceli poďakovať najskôr Pánu Bohu, potom o. Marekovi, o. Pavlovi a o. Tomášovi. A v neposlednom rade aj tímu Domčeka. Ďakujeme za krásny víkend 🙂

Fotky z brigády nájdete tu.

Dominik Maruša